Робота за кордоном: як не потрапити в трудове рабство

рабство

Робота за кордоном: як не потрапити в трудове рабство

Стрімке бажання якомога швидше заробити гроші мотивує людей шукати підробітки за кордоном. Через недосвідченість і необачність українці доволі часто потрапляють в трудове рабство, наслідки якого відомі всім із телебачення і газет. Як уникнути небезпечних ситуацій, знають експерти з працевлаштування.

 

Найпоширеніші випадки трудового рабства

Історії заробітчан налічують безліч схем обману іноземними роботодавцями. Деякі мають представників в Україні і тому довірливі мігранти ще на батьківщині попадають до шахраїв. А деякі працедавці чекають на жертви у своїй країні. Тому до потенційних роботодавців слід ретельно придивлятися ще перебуваючи вдома.

Так як наші заробітчани обирають в більшості сезонні роботи, які не потребують спеціальних знань, найбільшим попитом користуються вакансії для аніматорів, офіціантів, доглядальниць та на фермах. Молодь в більшості погоджується на роботу в сфері відпочинку та розваг. Чимало випадків трудового рабства якраз і стосуються підробітку в готелях та ресторанах. Так, наших громадян приваблює робота в Швеції, Єгипті, ОАЕ, оскільки роботодавці обіцяють іноземцям високі зарплати. Але в реальності українські заробітчани часто отримують мізер або і взагалі нічого.

Популярна робота в Фінляндії та Польщі по вирощуванню і збору урожаю нерідко коштує нашим заробітчанам здоров’я і втрачених грошей. Недобропорядні фермери змушують іноземних працівників працювати 14-16 годин в день в літню спеку з одним вихідним. Мігранти терплять важку працю і нестерпні умови, очікуючи гідну грошову винагороду. Але в підсумку деякі роботодавці суттєво зрізують зарплату або взагалі нічого не виплачують.

 

Як уберегтися

Жертвою шахрайства може стати будь-яка людина. Аферисти знають тонкощі спілкування з людьми і вміють входити в довіру. Щоб вберегти себе від трудового рабства, експерти з пошуку роботи за кордоном радять в першу чергу нікому не давати свої документи. Паспорт завжди має бути надійно схований від сторонніх рук. Друге важливе правило – не згоджуватися на пропозиції нелегального підробітку. При незаконному працевлаштуванні заробітчанин має незахищені права, а тому не може доказати порушення своїх інтересів у правових органах.

Третій принцип успішного пошуку роботи – ретельно вивчати умови вакансій і їх відповідність реаліям. Так, якщо фірмою пропонується робота в Швеції у престижній компанії з високою зарплатою і при цьому знання мови і досвід праці не вимагається, то ймовірно пропозиція підготовлена шахраями.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.