Людський організм не може жити без білку і потерпає від його нестачі. Хоча тіло може виробляти білкові сполуки в небезпечних для життя ситуаціях, коли критично не вистачає амінокислот, протеїн для нормального сталого функціонування організму повинен надходити ззовні у вигляді їжі або добавок.
Спортивні протеїнові добавки – відмінна альтернатива незалежно від того, атлет ви чи ні, якщо правильно підібрати дозування і час вживання. Існує багато причин для збагачення денного раціону додатковою порцією протеїну: зрілий вік, м’язова втома, постійне відчуття голоду, низькокалорійна дієта, робота, пов’язана з підняттям важких предметів, регулярні інтенсивні тренування, веганство і т.д.
І, звичайно ж, спортсмени-силовики найсильніше відчувають негативні наслідки нестачі білка в своєму харчуванні.
Якщо не приймати достатньо якісного білку, м’язи просто не будуть відновлюватися належним чином і рости, є навіть можливість втратити в м’язовій масі. Може з’явитися схильність до хворобливості, випадання волосся, підвищиться стомлюваність. Все це тому, що якщо в режимі постійних важких тренувань не налагодити своєчасне надходження білка, почнуться катаболічні процеси: руйнування м’язової тканини.
Як відомо, протеїн не відкладається в тілі «про запас», тобто не можна випити за день десять протеїнових коктейлів з надією, що вони будуть постачати амінокислоти в м’язи наступні кілька днів. Додатковий прийом протеїну повинен відбуватися щодня.
Серед плюсів спортивного протеїну – висока ступінь очищення, гарна якість вихідної сировини (сироватки, наприклад), легкозасвоюваність і висока біологічна цінність. У деяких випадках протеїновий коктейль корисніше покупного м’яса, оскільки останнім нерідко додаються антибіотики і гелеподібні речовини для більшої ваги.
Звичайно, необхідність прийому білкових препаратів – це виключно індивідуальний аспект. Потрібно розрахувати власну денну норму білку, і, якщо вам без труда виходить її добрати за допомогою якісного м’яса, яєць, молока, бобових культур, то купувати протеїн зовсім не обов’язково. Однак якщо споживати таку кількість білкововмісних продуктів важко, то рекомендовано частково замінити їх протеїновими коктейлями.
Такі добавки також відмінно доповнять раціон харчування вегетаріанців, оскільки сировина для спортивного протеїну в основному не містить м’яса – це молочна сироватка, курячі яйця, соя.
Джерело: https://proteininkiev.com.ua