Гнатологією називають галузь стоматології, яка займається вивченням та лікуванням скронево-нижньощелепного суглоба. Лікарі допомагають хворим з больовим синдромом, деформацією щелепи, неправильним прикусом. Звертатися до спеціаліста варто при виникненні перших симптомів.
Клініка Prioritet: послуги стоматолога-гнатолога
Про лікування та діагностику проблем СНЩС можна детально дізнатися на сайті стоматології https://prioritetdent.com.ua/ortodontija/funkcionalnaja-stomatologija-gnatologija/ або під час консультації. Послуги фахівців доступні для дітей та дорослих. Можливе проведення всіх лікувальних процедур, досліджень, встановлення правильного діагнозу та призначення ефективного лікування.
Щоб потрапити на прийом до гнатолога, варто заповнити електронну форму на порталі https://prioritetdent.com.ua/. У відповідному розділі слід вказати контактні дані та ім’я пацієнта. Клініка працює у будні дні до 20:00 та у неділю до 18:00, щоб відвідувачам було зручно потрапити до спеціаліста.
Візит до гнатолога
Є великий перелік симптомів та станів, при яких потрібно відвідати гнатолога та провести обстеження.
- Бруксизм (неусвідомлене скреготіння зубами під час сну).
- Швидке стирання зубної емалі.
- Неправильний прикус та порушення вимови (деякі звуки пацієнт не може вимовити чітко).
- Біль при жуванні у м’язах.
- Неприродна скупченість зубів.
- Звуки під час позіхання, відкриття рота (хрускіт, клацання).
Після первинної консультації спеціаліст може відправити на обстеження.
Діагностичні заходи
У перелік необхідних обстежень пацієнта входить електроміографія. Це накладання електродів та відстеження реакції жувальних м’язів після стимуляції. Також лікар може призначити комп’ютерну томографію чи МРТ.
Ретельно дослідити стан зубного ряду та щелепи допомагає гіпсова модель. В деяких випадках спрощує діагностику вивчення деформацій щелепи, обличчя. Після лікування значно покращується естетичний вигляд, зникають супутні симптоми (біль у вусі, закладеність носа).
Ігнорування рекомендацій лікаря
Без необхідної терапії стан пацієнта може значно погіршитися. Крім болі та запалення буде важко відкрити рот, жувати, позіхати. З’являються сторонні неприємні звуки під час їжі (хрускіт, клацання), швидко стираються зуби, турбують зубні болі. Можуть посилитися больові відчуття у вухах, скронях. Щоб уникнути негативного сценарію, варто вчасно звертатися до спеціаліста, виконувати його рекомендації.